Strona główna

Witam Cię serdecznie na stronie poświęconej zakładom fotograficznym w Poznaniu. Celem powstania tej strony jest zebranie przydatnych informacji dotyczących punktów fotograficznych, które wykonują zdjęcia do oficjalnych dokumentów, w tym zdjęcia do dowodu osobistego, zdjęcia do paszportu, zdjęcia do prawa jazdy, czy zdjęcia do karty stałego pobytu. Drugim celem jest uporządkowanie wiedzy na temat wymogów dotyczących zdjęć oraz udzielenie odpowiedzi na praktyczne problemy związane z tą materią. Na tym drugim aspekcie pragnę skupić się nawet bardziej.

W Poznaniu rynek zdjęciowych jest bardzo rozbudowany i działa na nim wielu fotografów, którzy zajmują się właśnie wykonywaniem zdjęć użytkowych – wykonują oni fotografie i wywołują zdjęcia. Wiadomo, że jedni są drodzy, inni tańsi, jedni lepsi, drudzy słabsi. Chcę, abyś po lekturze tej strony wiedział, u którego fotografa zostaniesz dobrze obsłużony, zapłacisz rozsądną cenę za zdjęcie do paszportu, które będzie spełniać wymogi oraz wytyczne prawa polskiego i międzynarodowego.


Chcę, żebyś także Ty pomógł mi tworzyć ten swoisty ranking / kompendium wiedzy i aktualizować stronę. Nie musisz zajmować się fotografią zawodowo – wystarczy, że korzystałeś lub korzystasz z usług fotografów działających w Poznaniu. Gdy wykonasz sobie u któregoś z nich zdjęcia do dowodu, prawa jazdy lub paszportu po prostu daj mi znać – chętnie aktualizuję bloga i dodam Twoją ocenę! 🙂

Chcę, żeby ta strona żyła i dostarczała aktualne informacji o poziomie wykonywania zdjęć do oficjalnych dokumentów w Poznaniu w 2019 roku, dlatego Twoja opinia naprawdę dużo znaczy. Oprócz opinii na temat punktów fotograficznych na tej stronie pojawią się także cenniki zdjęć w poszczególnych zakładach fotograficznych oraz ich adresy.


Po lekturze tej strony będziesz znał odpowiedzi na takie pytania jak te poniżej m.in.:

  1. Ile kosztują w Poznaniu zdjęcia do paszportu?
  2. Który zakład fotograficzny cieszy się najlepszymi opiniami?
  3. Ile powinno kosztować, a ile kosztuje zdjęcie do dowodu w Poznaniu i gdzie się udać, aby nie przepłacić?
  4. Gdzie w Poznaniu zrobić tanio zdjęcia do dokumentów?
  5. Ile sztuk zdjęć do wniosku o wydanie paszportu trzeba załączyć w biurze paszportowym?
  6. Jakie są wymogi dotyczące zdjęć do paszportu, a jakie do dowodu osobistego?
  7. Czy zdjęcia do paszportu są takie same jak do dowodu osobistego?

A z ciekawostek zdradzę Wam sposób, w jaki możecie wykonać samemu zdjęcie do dowodu osobistego online przy pomocy telefonu komórkowego lub generatora zdjęć do oficjalnych dokumentów www!

Zapraszam do lektury i komentowania! 🙂