Zdjęcia biznesowe

Zdjęcie biznesowe to coś pomiędzy zdjęciem do dyplomu, a zdjęciem do CV, gdyż ma na celu zaprezentowanie naszej osoby odbiorcom, którzy chcą się o nasz czegoś dowiedzieć lub szukają informacji o nas w Internecie i pokazać im nasz profesjonalny wizerunek.

Częstą opcję jest także zamawianie sesji zdjęciowych dla pracowników przez pracodawcę. Wtedy są one wykonywane w biurze lub w charkterystycznych miejscach dla firmy, często oddające kolorystykę z nią związaną. Takie profesjonalne sesje trzeba odróżnić od zdjęć robionych od tak w biurzę nowym pracownikom – występuje pomiędzy tymi zdjęciami znaczna różnica i tych drugich nie można użyć jako zdjęcie portretowe biznesowe, a jedynie wrzutkę na stronę firmę czy linkedin.

Zdjęcia biznesowe warto mieć w swoim portfolio, gdyż jest ono bardzo istotnym elementem kreowania swojego profesjonalnego i zawodowego wizerunku. To plus dla osób, które myślą o umówieniu się na taką sesję. Z kolei dla fotografów i zakładów fotograficzny tego typu zdjęcia to bardzo dobry interes, na którym mając odpowiednią liczbę Klientów i prezentując dobry poziom można dużo zarobić. Sesje zdjęć biznesowych zaczynają się od 300 złotych, a kończą nawet na kilku tysiącach (!) – jest to bowiem inwestycja w to, co ludzie będą o nas myśleć. Pamiętajmy, że “obraz to więcej niż 1000 słów”. Profesjonalne zdjęcie biznesowe będzie nie tylko pomagało dbać o nasz wizerunek w przestrzeni medialnej i cyfrowej, ale także być może będzie przepustką do lepszej pracy.

Zdjęcia biznesowe często wykonywane są w miejscu pracy lub w przestrzeniach charakterystycznych dla danej branży (plac budowy, centrum handlowe, półki z księgami rachunkowymi w tle etc.) albo w innej wybranej przestrzeni. Zdjęcia biznesowe zrobione w studio zapewniają dobry efekt niezależnie od pogody i warunków atmosferyczny dlatego w miesiące zimowe lub jesienne lepiej wybrać taką opcję.

Istotne jest dobre przygotowanie się do sesji. Należy pamiętać o tym, żeby do sesji biznesowej się przygotować. Kobiety powinny pamiętać o makijaży i delikatnej biżuterii, mężczyźni o nienagannym i eleganckim ubiorze oddającym pozycję i status. Warto wziąć koszule w różnych kolorach i co najmniej dwie marynarki, zaś przed samą sesją wypoczącząć i pójść do fryzjera – pamiętajmy bowiem, że nawet najlepszy fotograf nie zrobi nam dobrego zdjęcia, gdy będziemy zmęczeni, niewyspani i brzydko ubrani.

Wśród poznańskich fotografów mogę do sesji biznesowych polecić Danę Puciłowską, Ezne Studio zrzeszjące młodych fotografów wykonujących zdjęcia biznesowe w Poznaniu.