Zdjęcie co CV

Zdjęcie do CV – czemu jest istotne i czy warto je dodawać?

Załączone zdjęcie do CV to jeden z najważniejszych elementów Curriculum Vitae i znakomita część sukcesu, którym jest otrzymanie wymarzonej pracy. Dlatego tak ważne jest, aby stosować się do niepisanych reguł dotyczących tego, jakie zdjęcie na CV powinno się znaleźć.

Zacząć należy od postawienia ważnego pytania – czy do CV musi być zdjęcie? Odpowiedź jest w zasadzie prosta – nie trzeba do CV zdjęcie dodawać, ale z pewnością warto. Brak fotografii bowiem często sprawia, że osoba ma przejrzeć kilkadziesiąt życiorysów od razu odrzuci nasze, korzystając z prostego przyjętego kryterium, czy jest zdjęcie, czy nie.

Zdjęcie w CV odgrywa bowiem bardzo dużą rolę – pokazuje z kim fizycznie nasz potencjalny Szef będzie pracować, kogo codziennie oglądać, a także zdradza nieraz cechy charakteru, poziom obycia i kultury. Fotografia mówi o nas bardzo wiele, dlatego też warto przyłożyć się do jej wykonania. W Poznaniu jest wielu fotografów, którzy specjalizują się w takich biznesowych sesjach i wykonają świetne zdjęcia, które będą naszym mocnym punktem w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

Inne Kwestie związane ze zdjęciami do CV

Ubiór na zdjęciu do CV

Skoro jesteśmy już świadomi, że zdjęcie to podstawa i obowiązkowy składnik dobrego CV możemy udać do zakładu fotograficznego. Gdy będziemy się kontaktować z fotografem dobrze, gdy doradzi nam jak powinniśmy się ubrać. To bardzo częsty problem – zdjęcie do CV jak się ubrać to bardzo popularne pytanie w Internecie wpisywane przez osoby szukające pracy. Podobnie jest w przypadku rozmów kwalifikacyjnych – ubiór to podstawa.

Kwestia ubioru jest bardzo ważna, gdyż podobnie jak wyraz twarzy, wygląd zewnętrzny to i to jak jesteśmy ubrani dużo o nas mówi. Co do zasady najbezpieczniejsze jest wybranie garnituru, koszuli i krawata, gdy chodzi o mężczyzn, zaś w przypadku kobiet białej koszuli i eleganckiej marynarki. Oczywiście to zasada ogólna, od której występują wyjątki np. gdy aplikujemy do zespołu disco-polo na keybordzistę możemy założyć czarne okulary i czerwoną koszulę, a na głowie kapelusz z cekinami:-) Strój powinien być stosowny do branży i stanowiska na jakie aplikujemy.